USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Fairfield By Marriott Inn And Suites Cancun Downtown Cancun Fairfield By Marriott Inn And Suites Cancun Downtown Cancún Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Fairfield By Marriott Inn And Suites Cancun Downtown

ex. Fairfield Inn & Suites By Marriott Cancun Downtown

Förhandsbokning
2026-08-02
2026-08-03

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

13

Fairfield By Marriott Inn And Suites Cancun Downtown 3*

 Wi-Fi
 24-timmars tjänster

24-timmars reception

 Rökning förbjuden

Rökfria rum

 Rullstolspassage

Rullstolstillgänglighet

 Frukost

Kontinental frukost


Det 3-stjärniga Fairfield By Marriott Inn And Suites Cancun Downtown ligger cirka 25 minuters gångavstånd från Las Palapas-parken. Det har 108 rum. Det här hotellet erbjuder gästerna 24-timmars reception och väckningstjänst.

Hotellet erbjuder ett otroligt läge i Cancúns restaurangområde. Gästerna kan besöka La Choperia, som finns invid boendet. Plaza Ceviche ligger bara 1 km från boendet. Fairfield By Marriott Inn And Suites Cancun Downtown ligger i närheten av busstationen Fuente.

Detta hotell har en gratis daglig frukost för gästerna. Restaurangen Los de Pescado erbjuder latinamerikanska rätter och inom 7 minuters gångavstånd från boendet.

  • Lokala sevärdheter
  • Plaza Las Américas
    700 m
  • Kabah park
    1,7 km
  • Gran Puerto Cancún (båtterminal)
    3,9 km
  • Casa de la cultura
    950 m
  • La Gran Plaza Cancun
    3,2 km
  • mercado 23
    1,9 km
  • Estadio Toro Valenzuela
    2,8 km
  • Plaza las Américas Cancún Mall
    4,3 km
  • Flygplatser
  • Isla Mujeres Flygplats
    18 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Rökfria rum
  • Wi-Fi
  • Parkering
  • 24-timmars reception
  • Rullstolstillgänglighet
  • Luftkonditionering på offentliga platser
  • Hiss

Mat och drycker

  • Kontinental frukost
  • Bufférestaurang

Aktiviteter och avkoppling

  • Bastu

Service

  • 24-timmars rumsservice
  • Väckningstjänst
  • Skrivare

På rummet

  • Turndown-service
  • Strykservice
  • Hårtork
  • Direkttelefon

Hotellregler

Incheckning: från 15:00 till 23:59
Utcheckning: senast 12:00

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från det 3-stjärniga Fairfield By Marriott Inn And Suites Cancun Downtown?

    Det tar 25 minuter till fots att komma från det 3-stjärniga Fairfield By Marriott Inn And Suites Cancun Downtown till centrum.
  • 🕗

    Vilken tid checkar man ut på Fairfield By Marriott Inn And Suites Cancun Downtown?

    Gästerna på Fairfield By Marriott Inn And Suites Cancun Downtown måste checka ut till 12:00.
  • Har Fairfield By Marriott Inn And Suites Cancun Downtown hiss?

    Ja, Fairfield By Marriott Inn And Suites Cancun Downtown har en hiss.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-08-02
2026-08-03

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Fairfield By Marriott Inn And Suites Cancun Downtown, Mexiko

Av Tulum 220 Manzana 14, Supermanzana 4, Cancún, Mexiko

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © allcancunhotels.net

All rights reserved